Sesje zimowe nie takie straszne

Sesja zimowa - FotoAno

Zima, choć potrafi stworzyć bajkowe krajobrazy i wygląda pięknie na zdjęciach, budzi często obawy lub wątpliwości w kwestii sesji zdjęciowych. W tym krótkim wpisie postaram się pokazać Wam zalety takich sesji oraz wskazówki, jak się przygotować.

Zimowe sesje ślubne Sesje zimowe - FotoAno

Klimat zdjęć i otoczenie zależy od nas. Jeśli chcemy mieć ośnieżone zdjęcia pełne uśmiechu i dobrze się przy tym bawić, to najlepszym miejscem na taką sesję będą góry lub polany na szlakach.

I nie martwmy się, gdy za oknem jest szaro, w górach jest biało 🙂
W trakcie sesji możemy wykorzystać również karczmę góralską, jeśli jest otwarta, aby napić się ciepłej herbaty, odpocząć lub też wykorzystać klimat wnętrza. Tak też zrobiliśmyw czasie sesji ślubnej
w 2020 roku będąc na Równicy i Dworze Skibówka znajdującym się na szczycie, oraz na Górze Żar.

Przygotowanie

Bardzo ważne jest zabranie ze sobą zastępczych ubrań, rękawiczek, czapek, szalików, herbaty do termosu. Przydatne są również ogrzewacze do rąk. Osobiście parom polecam ubranie bielizny termoaktywnej, butów zimowych, ciepłych szerokich szali, rękawiczek, czapek. Są do dodatki zimowe do stylizacji ślubnej, które nadają dodatkowego akcentu i znacznie ułatwiają cieszenie się sesją w zimowych warunkach, oraz chronią przed wyziębieniem organizmu.

Jeśli jednak nie chcemy mieć chłodnych akcentów w czasie sesji, a ślub wypada w miesiącach zimowych, możemy wykorzystać takie miejsca jak Palmiarnia czy wnętrza dworów i pałaców.

 

DSC05939

Sesje indywidualne

Przygotowując się do zimowych sesji zawsze ustalamy miejsce, w którym będzie ona wykonana, stylistykę, to co ma zostać  uchwycone. Moje ubiegłoroczne Królowe Zimy wybrały się z nami aż nad Morskie Oko. Choć na szlaku warunki pogodowe był bajeczne, to już na samym Morskim był zimny wiatr i cień.

Na miejscu potrzebna była chwila na przebranie się, dokończenie makijażu. W trakcie zdjęć osoby oczekujące na stroje ubrane miały kurtki, tak aby zapobiec utracie ciepła. W tym przypadku również warstwy i bielizna termoaktywna poszła w ruch. Kilka efektów możecie zobaczyć poniżej.

Każda sesja, nie tylko zimowa, ma być przede wszystkim dla osoby fotografowanej dobrze spędzonym czasem pełnym uśmiechu i świetnej zabawy. Do mnie jako fotografa należy uchwycenie tych kluczowych sekund, które pokazują piękno chwil.

Sesje zimowe - FotoAno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *